כל מה שרציתם לדעת על חשבוניות

לחצו כאן להורדת גירסת ניסוי  ללא הגבלת זמן וללא צורך בקוד רישום, פשוט להוריד להתקין ולהתחיל לעבוד


כידוע כל בעל עסק מכיר את הנהלת החשבונות של העסק שלו ואת הפעולות הבסיסיות שצריך לעשות. בשלב ראשון ובסיסי ביותר יכיר בעל העסק את המושג חשבוניות, איתן הוא ישתמש לכל אורך חיי העסק שלו. למה צריך את החשבוניות? מה תפקידן? וכיצד הן התקדמו במהלך השנים? הכול בכתבה שלפניכם

מהן חשבוניות?

חשבוניות הנן טופס מסחרי בו יופיעו פרטים שונים על העסקה המתבצעת בין מוכר לקונה או בין נותן שירות למקבל השירות. טופס זה מהווה מעין דרישת תשלום, בה יפורטו הפרטים על העסקה לרבות מספר הפריטים, הסכום לפריט בודד והסך הסכום לתשלום בתוספת המע"מ, או ללא חיוב מע"מ – תלוי אם בעל העסק הנו עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.חשבוניות מהוות חלק מתהליך התחשבנות המס מול רשויות המיסים בישראל.

מילוי חשבוניות באופן תיקני

כאשר כותבים חשבוניות, יש למלא אותן באופן תקין ולדאוג שכל הפרטים הנחוצים יכתבו עליהן. מעבר לתקינות החשבונית מול רשויות המיסים, הרבה יותר קל להתנהל בעסק שכל הפרטים רשומים כהלכה עבור כל עסקה, מאחר ואם יש צורך לשלוף עסקה מסוימת ולקבל עליה פרטים, התהליך יהיה קל ומהיר יותר. על גבי חשבוניות שמפיקים יש לציין את כל הפרטים כדלקמן: פרטי מוציא החשבוניות (במלואם), מספר סידורי, תאריך העסקה, תאור המוצר או השירות, סכום העסקה כולל מע"מ ואם אין מע"מ לציין 0, ציון 'מקור', חתימה, תנאי תשלום, התניית בעלות.

קידמה טכנולוגית גם בניהולו של העסק

עד לפני עשור נעשה שימוש עם חשבוניות ידניות, שהודפסו בבית דפוס והיו חלק מפנקס חשבוניות. בשנים האחרונות עם פריצת הדרך בתחום המחשבים, הפכו החשבוניות לממוחשבות והן מופקות באמצעות תוכנה להנהלת חשבונות בעלת רישיון מרשויות המיסים. תוכנת חשבוניות הקלה רבות על בתי עסק רבים, זאת לאור העובדה שכל חשבונית שמופקת על ידי התוכנה נשמרת במחשב וכך לא צריך לדאוג לכך שילכו לאיבוד. בנוסף לכך, תוכנה זו מאפשרת לחתום בחתימה דיגיטאלית והדבר מאפשר שליחת חשבוניות באמצעות דואר אלקטרוני. אין ספק, שעסקים רבים שמספר הפעולות העסקיות שלהם רב מידי חודש, חוסכים כסף רב וטרחה על ידי שליחת חשבוניות באמצעות המייל.