טיפים טובים לבחירת שירותי הנהלת חשבונות

לחצו כאן להורדת גירסת ניסוי  ללא הגבלת זמן וללא צורך בקוד רישום, פשוט להוריד להתקין ולהתחיל לעבוד

שירות הנהלת חשבונות בתוך עסק או חוץ ארגוני הוא אחת המשרות שמצריכות אמון רב באותו אדם או צוות הממלא תפקיד זה. זהו תפקיד המצריך מקצועיות ומיומנות רבה, דיוק וירידה לפרטי פרטים, על כן, נדרשות תוכנות ייחודיות לאותו עובד ולכן, יש לבחור אותו בקפידה רבה. תחום זה נפוץ מאוד בישראל ומועסקים עשרות אלפי אנשים במשרות הנהלת חשבונות בארץ אשר הוכשרו ונבחנו על ידי משרד התמ"ת. יש לזכור דבר אחד חשוב, ברגע שמצאתם מנהל/ת חשבונות טוב/ה לא תרצו להחליפו/ה ואף תעדיפו לשלם לו/ה שכר גבוהה. אז איך בוחרים את "האחד/ת" ?

בדוק הכשרתו של המועמד שלך

כידוע, בכדי לעסוק בתחום הנהלת חשבונות יש צורך לרכוש השכלה באמצעות בפיקוחו של משרד התמ"ת. התעודה אכן, מאשרת שאותו אדם הינו בוגר לימודי הנהלת חשבונות והוכשר להיות מנהל חשבונות. יחד עם זאת, קיימים מספר דרגות הכשרה במסגרת לימודי הנהלת חשבונות שחשוב מאוד לבדוק ולהתאים לסוג העסק.

מנהל/ת חשבונות סוג 1-2: שמסייע למנהל חשבונות בכיר יותר בעבודתו.

מנהל/ת חשבונות סוג 3: בעל הכשרה של חשב שכר הינו בכיר יותר מסוג 1-2 ורשאי להכין את ספרי

העסק עד למאזן, מתאים מאוד לעסקים קטנים.

מנהל/ת חשבונות מדופלם: הוא מנהל/ת החשבונות בדרגה הגבוהה ביותר והוא אחראי על כל מחלקת הנהלת חשבונות בעסק.

כיצד מסתדר המועמד הפוטנציאלי עם התוכנה בעסק שלך?

פרמטר נוסף אותו יש לבדוק לפני שבוחרים מועמד שיבצע הנהלת חשבונות לעסק שלך, הוא מידת הידע שיש לו בתפעול התוכנה איתה משתמשים בעסק שלך. במידה ומדובר במועמד עם איכויות גבוהות ואינטליגנציה, זהו פרמטר שולי מאחר והוא יוכל ללמוד כיצד להשתמש עם התוכנה בקלות ובמהירות. אולם, אם מדובר במועמד שאינכם בטוחים לגבי איכויותיו כדאי למצוא מישהו בעל ניסיון בתפעול התוכנה איתה אתם משתמשים.

תכונות אופי הנדרשות לתפקיד

תכונותיו של המועמד הפוטנציאלי שלכם די קובעות את מידת הצלחתו להשתלב בתפקיד בעסק שלכם. נכון שאין 'מושלם' אך בכל זאת, רגע לפני שאתם מקבלים את העובד לתפקיד הנהלת חשבונות בעסק שלכם חשוב שתבדקו אם התכונות הבאות קיימות בו:

אמינות ויושר: מנהל/ת החשבונות בעסק שלכם הוא אותו אדם שאחראי על כספי העסק, לכן, התכונה הזו הכרחית ואין עליה פשרות. בנוסף, כדאי לבדוק את מוסר התשלומים של המועמד מול חברת D&B.

תכונות נוספות חשובות הם: לדעת לקבל ביקורת, נאמנות לעסק, דייקנות, סדר וארגון, תפקוד טוב במצבי לחץ, סימולטניות, יכולות ריכוז גבוהות והתמדה.

האם המועמד שלכם מתאים באישיותו לצוות הממונים עליו?

לאחר שבדקתם את כל תכונות האופי של המועמד שלכם והוא נמצא מתאים, בדקו כיצד הוא יסתדר עם אחראי מחלקת הנהלת חשבונות בעסק שלכם. חשוב מאוד שיוכלו להסתדר בניהם כראוי ושתהיה בניהם הרמוניה ושיתוף פעולה פורה, כדי שהעבודה תנוהל כראוי. כמו כן, הוכח שכאשר יש עבודת צוות טובה והרמוניה הרווחים של העסק גדולים יותר.

תקופת מיתון

בתקופת מיתון בעלי עסקים רבים מעדיפים להחליף את אנשי הנהלת חשבונות בעסק שלהם בזולים וחסרי ניסיון. זכרו, שמהלך זה עלול לסכן מאוד את התנהלות העסק כולו ולגרום ליותר הפסד מרווח. בחברות ועסקים קטנים, מומלץ לשקול להעביר את כל פעילות הנהלת חשבונות של העסק לחברה חיצונית. בחברות גדולות כדאי לשקול ולהתייעץ עם גורמים מקצועיים בהעסקה של חצי משרה בלבד.

אך יש לזכור דבר חשוב! מצאתם מנהל/ת חשבונות טוב ? אל תחליפו, להיפך שמרו על העובדים הטובים ככל שאתם יכולים, הם אלו שישמרו בצורה הטובה והבטוחה ביותר על העסק שלכם.